چرا متاورس مهم است؟

متاورس چیست و چرا باید به آن اهمیت دهید؟
همانطور که اریک ریونسکرافت، نویسنده باسابقه فناوری چندین هفته پیش در Wired نوشت، «از زمانی که فیس بوک اعلام کرد نام تجاری خود را به Meta تغییر داده است و آینده خود را بر روی Metaverse آینده متمرکز خواهد کرد، ماه ها می گذرد. پس از آن زمان، معنای این اصطلاح واضح‌تر نشده است.»
با این فرض که «متاورس» احتمالاً زندگی ما را به طرق مختلف تحت تأثیر قرار خواهد داد، برخی از آنها در حال حاضر غیرقابل درک، در سال‌های آینده - و اینکه بسیاری از شما نیز با این تحولات و سایر تحولات در دنیای فناوری گیج شده‌اید، اخیراً نشستم. با یکی از فن‌آوران مورد علاقه‌ام، کریستی وولسی، معاون مدیر BCG Platinion، برای کسب اطلاعات بیشتر.
چیزی که من در مورد Woolsey دوست دارم این است که او به زبان انگلیسی ساده و قابل فهم صحبت می کند و تا آنجا که ممکن است از "تکنوبابل" اجتناب می کند.
در اینجا برخی از آنچه او گفت:
متاورس چیست؟
متاورس چیست؟
اصطلاح Metaverse برای توصیف ترکیبی از دنیای واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی استفاده می‌شود که از طریق مرورگر یا هدست به آن دسترسی پیدا می‌کند، که به افراد اجازه می‌دهد تا تعاملات و تجربیات بی‌درنگ در فاصله‌های دور داشته باشند.
«در حال حاضر، آنچه به متاورس تبدیل می‌شود، در واقع یک سری متاورس‌های قطع شده است، مانند «باغ‌های دیواری» اینترنت اولیه [darpa.net، bit.net، یا aol.net] که در نهایت گرد هم آمدند تا اینترنت را به عنوان شکل دهند. ما امروز آن را می دانیم مجموعه کنونی جهان‌های متاورز، هرکدام دسترسی، آواتارها، تعاملات و ارز خاص خود را دارند. برای مثال Fortnite جدا از Roblox است که جدا از Decentraland و دیگران است.
بهترین شرکت های بیمه مسافرتی
افزایش فعلی توجه به متاورس تا حدی ناشی از توانایی بسیار اخیر برای «مالکیت» کامل اشیاء مجازی، تجربیات یا زمین است. بلاک چین ، «مرکز مالی ارز دیجیتال»، امکان تعریف دقیق یک چیز مجازی را فراهم می‌کند تا بتوان آن را خرید و فروش کرد. بر اساس این اقتصاد جدید، کل دنیاهای فراجهانی وجود دارد. به عنوان مثال، Decentraland و Sandbox، هر دو جهان‌های متاورزی هستند که زمین مجازی را به مشاغلی که ساختمان‌های مجازی می‌سازند، می‌فروشند. ساتبیز، خانه حراج نزدیک به 300 سال، ساختمانی در دسنترالند دارد که آواتار شما می تواند در آن قدم بزند و آنچه را که در حراج گذاشته شده است، مشاهده کند. Republic Realm، یک شرکت توسعه دهنده زمین در Metaverse، اخیراً 4.3 میلیون دلار برای یک قطعه زمین مجازی در Sandbox دنیای متاورل پرداخت کرده است.
«اگر پرداخت پول واقعی برای مالکیت زمین مجازی کمی احمقانه به نظر می رسد، به یاد داشته باشید زمانی که اکثر ما فکر می کردیم خرید نام دامنه دیوانه کننده است. اما ناگهان، دیوانگی نبود... [و بسیاری] افراد با فروش نام های دامنه مورد علاقه پول زیادی به دست آوردند.»
چرا رهبران باید اهمیت دهند؟
اگر می‌خواهید به مخاطبان ۱۵ تا ۳۰ ساله دسترسی پیدا کنید که احتمالاً دیگر در اینترنت یا رسانه‌های اجتماعی نیستند، احتمالاً در Metaverse هستند.
نیک لند ، مکانی برای پاتوق کردن، بازی و پوشیدن آواتار خود در محصولات مجازی نایک، سال گذشته در Roblox افتتاح شد. تا اوایل امسال، نزدیک به هفت میلیون نفر از نیکلند دیدن کرده بودند. در سال 2020، 12.3 میلیون نفر در یک کنسرت مجازی توسط تراویس اسکات خواننده رپ که در فورتنایت میزبانی شده بود، شرکت کردند. وقتی ویدیوی آن کنسرت را تماشا می‌کنید ( در دسترس آنلاین )، پس از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که چهره‌های رقصنده… همه افراد واقعی بودند و از مکان‌هایی در سراسر جهان به هم متصل می‌شدند.
کارهایی وجود دارد که می‌توانید در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام دهید که نمی‌توانید در زندگی واقعی از راه دور انجام دهید. می توانید با هم بودن را به روش هایی تقلید کنید که از طریق Zoom امکان پذیر نیست. می‌توانید به چیزی برای توضیح اشاره کنید، از حرکات دست (در برخی از سکوها) استفاده کنید، روی یک تکه کاغذ بکشید، با هم به مکان‌هایی بروید. به احتمالات باورنکردنی فکر کنید، مانند همکاری بین جراحان، یا ایجاد یک مدل گلی برای طراحی ماشین جدید. اینها و انواع دیگر فعالیتهای مشترک، همه در دنیای متاورس مناسب آسان هستند، که مانع فاصله را از بین می برد.
برای سازمان‌ها، یک جلسه مجازی یا ترکیبی تا آنجایی که می‌توانید به با هم بودن در یک اتاق نزدیک شوید، احساس می‌شود. البته مثل حضوری نیست، اما در رتبه دوم قرار دارد. تیم من برای برگزاری جلسات مشترک از این طریق راه اندازی شده است. و زمانی که به یک استراحت کاری نیاز داریم، 15 دقیقه گرد هم می آییم تا با همکارانی از سراسر جهان پینگ پنگ مجازی بازی کنیم. این معادل مجازی یک استراحت قهوه اداری است. این یک ارتباط واقعی ایجاد می کند و پیوندهای اجتماعی ایجاد می کند.
رهبران در حال حاضر در مورد آن چه باید بکنند؟
وولسی گفت که سازمان ها باید سه دسته متاورس را در نظر بگیرند:
1) مواجهه با مشتری یا مصرف کننده. اگر بازار هدف شما افراد 15 تا 30 ساله است، باید آنجا باشید. شما باید تجربه ای ارائه دهید که مخاطبان شما را درگیر کند و با برند شما سازگار باشد. می‌توانید فروشگاهی بسازید که کالاهای مجازی می‌فروشد یا به پیشنهادات تجارت الکترونیک شما متصل می‌شود، یا ممکن است یک رویداد یا نوع دیگری از تعامل را ارائه دهید.»
2) روبروی کارمند. تجربیات Metaverse برای جلسات ترکیبی، برنامه‌های آموزشی چندمکانی و رویدادهای سازمانی عالی هستند. هر زمان که تیمی پراکنده دارید، فرصت‌هایی برای استفاده از این فناوری برای گرد هم آوردن آنها، ایجاد جامعه، وابستگی و تعامل وجود دارد.
3) عملیات داخلی. فناوری Metaverse می تواند برای بررسی سناریوهای صنعتی یا عملیاتی استفاده شود که ساخت آن در زندگی واقعی بسیار گران است. شرکت‌های خودروسازی هم‌اکنون در حال طراحی «دوقلوهای دیجیتال» هستند، اولین تست تصادف ساختگی خود را در دنیای متاورستی انجام می‌دهند و در تغییرات مدل در واقعیت افزوده همکاری می‌کنند.
کسب و کارها چگونه شروع می شوند؟
وولسی هشدار داد: «به خاطر انجام متاورس، متاورس را انجام ندهید. "با دقت فکر کنید که در هر یک از سه دسته ای که توضیح دادم، به احتمال زیاد کجا ارزش پیدا می کنید. اکنون به آنجا بروید و آزمایش کنید. از کوچک شروع کنید و با مخاطبان مورد نظر خود آزمایش کنید تا بتوانید ارزش واقعی را هم از نظر کیفی و هم از نظر کمی درک کنید. بر اساس چیزهایی که یاد می‌گیرید، مسیری را که ارزش استراتژیک ارائه می‌کند پیدا کنید و برنامه‌ریزی کنید.»
توانایی ایجاد ارزش از طریق Metaverse باید یکی از ابزارهای متعددی باشد که سازمان شما برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود در دسترس است.
موفق باشید ... و شما را آنجا می بینم! یا آواتار من آواتار شما را خواهد دید. یا، هر چه باشد!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “چرا متاورس مهم است؟”

Leave a Reply

Gravatar